مدیریت فضای مجازی یک الزام است

آموزش / خانواده خوب دیجیتالی / تکنولوژی

کودکان و نوجوانان ادراک کامل و درستی در زمینه تشخیص باید و نبایدهای مجازی ندارند. بنابراین نیازمند کمک والدین در خصوص مدیریت فضای مجازی هستند.

ادامه

یک گام بزرگ تربیتی با مدیریت تبلت کودکان

آموزش / خانواده خوب دیجیتالی / تکنولوژی

مدیریت تبلت کودکان توسط والدین در حقیقت به سری نرم‌افزارها و ابزارهایی اطلاق می‌شود که به والدین اجازه می‌دهند تا استفاده از اینترنت را برای فرزندانشان تنظیم کنند.

ادامه

دروغگویی مجازی چیست؟

آموزش / فرزندپروری / خانواده خوب دیجیتالی

دروغ در مقابل راستگویی قرار دارد و در تمامی جوامع امری ناپسند تلقی می‌شود. دروغگویی مجازی یعنی معرفی خود در شبکه های اجتماعی به صورت فردی که نیستید!

ادامه

تاثیر رسانه‌های اجتماعی بر مدیریت احساسات و هیجانات فرزندان

آموزش / فرزندپروری / خانواده خوب دیجیتالی

مدیریت احساسات از کودکی به فرزندان ما می‌آموزد که علت وجود احساسات در انسان، ایجاد انگیزه برای انجام فعالیت‌هایی است که برای حفظ سلامت و بقای نسل نیاز است.

ادامه

نظریه ‌ذهن و درک تفاوت نگاه کودک با نگاه های دیگران

آموزش / فرزندپروری / خانواده خوب دیجیتالی

نظریه ذهن ویژگی منحصر به فردیست و به ظرفیت تعامل دوسویه در میان انسان‌ها دلالت دارد که بر اساس آن فرد می‌داند دیگران چگونه فکر می‌کنند و چه احساسی دارند.

ادامه

کار با تبلت و تاثیر در سلامت روانی کودکان

آموزش / فرزندپروری / خانواده خوب دیجیتالی

با آموزش صحیح کار با تبلت و استفاده‌ درست از آن، به فرزند خود بیاموزید که از تکنولوژی به مناسب‌ترین روش، در جهت رسیدن به اهدافش استفاده کند.

ادامه

بازی های رایانه ای و پرورش خلاقیت در کودکان

آموزش / خانواده خوب دیجیتالی / بازی

در دهه‌های اخیر علاقه‌مندی به پرورش خلاقیت از طریق بازی های رایانه ای مورد توجه بسیاری از روانشناسان، مشاوران تحصیلی و متخصصان تعلیم و تربیت قرار گرفته است.

بازی های رایانه ای و پرورش خلاقیت ادامه

فواید برنامه ریزی برای عملکرد بهتر کودک

آموزش / سواد رسانه‌ای / خانواده خوب دیجیتالی

کودکان نیاز دارند تا حس مسئولیت‌پذیری را در خود افزایش داده و به تدریج بتوانند کارهای خود را با برنامه‌ ریزی و با کم‌ترین وابستگی به بزرگ‌ترها انجام دهند.

ادامه