بهترین تبلت و تاثیرات مثبت آن بر روی زندگی کودکان

آموزش / فرزندپروری / خانواده دیجیتال

یکی از سرگرمی‌های فراگیری که امروز کودکان را درگیر کرده، بازی های رایانه ای و داشتن تبلت، ایکس باکس، پلی استیشن و غیره است. برای بازی کردن با اینگونه وسایل، ساعت‌ها زمان صرف می‌شود. کودکان آنچنان غرق در دنیای بازی می‌شوند که ارتباطشان با دنیای اطراف قطع شده و همچنین گذر زمان را متوجه نمی‌شوند.والدین در ابتدا سعی می‌کنند که با تهیه کردن بهترین تبلت برای فرزندشان، او را وارد دنیای دیجیتال بکنند.

آن‌ها تصور می‌کنند که با تهیه کردن یک تبلت خوب، به پیشرفت فرزندشان کمک کرده و باعث می‌شوند تا فرزندشان باهوش‌تر شود. ولی داستان به همینجا ختم نمی‌شود. استفاده‌ زود هنگام کودکان از فناوری، تبعاتی نیز به همراه خواهد داشت. گاه این تبعات جبران ناپذیر خواهند بود.

خریدن بهترین تبلت برای فرزند دلبندتان به تنهایی کافی نیست! اینکه سن فرزند شما چقدر است و چه توانایی‌هایی دارد، فاکتورهای مهمی به شمار می‌روند. سن استفاده از تبلت به محیط رشد کودک بستگی دارد. “محیط” تاثیر بسیار زیادی در شکوفا شدن استعدادها و توانایی‌های کودکان و نوجوانان دارد. برخی از والدین بی‌توجه، تبلت را جایگزینی برای پر کردن خلا حضورشان برای فرزندانشان قرار داده‌اند.

با توجه به روند پیشرفت تکنولوژی و نقش تبلت ها در زندگی امروزی، نمی‌توان کودک را از داشتن تبلت محروم کرد. والدین باید روند استفاده از تبلت را برای کودکان خود کنترل کنند. وسایل دیجیتالی با زندگی روزمره‌ مردم عجین شده‌اند. بنابراین والدین بهتر است بر اساس بودجه و نیاز، بهترین تبلت را برای فرزندان خود انتخاب کنند.

نقش تبلت در زندگی روزمره کودکان و نوجوانان

همانطور که قبلا اشاره شد، ما در عصری زندگی می‌کنیم که که تکنولوژی و دیجیتال بخشی مهمی از زندگی ما شده‌اند. شکی نیست که در طول سالیان متمادی تمام تلاش دانشمندان و محققان ‌آن بوده است که دنیایی از اطلاعات را به صورتی گرد هم آورند که با اشارت یک انگشت به راحتی بتوان به این دنیای عظیم دست پیدا کرد.

توسعه‌ فناوری، درطول زمان، اکتشافات بی‌نظیری از خود بر جای گذاشته است. این توسعه باعث بهبود امکانات در هر زمینه شده و به همان میزان، باعث ایجاد تغییر در زندگی بشریت شده است. این تغییرات در روش مکالمات، خلق و خوی، تحصیل، مطالعه، خرید، بازی و حتی رفتار ما تاثیر گذاشته‌اند.

فهمیدن اینکه تا چه اندازه از تکنولوژی در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم، سخت نیست! از کامپیوتر، تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت ها و تلویزیون‌ها گرفته تا اجاق گاز و یخچال فریزر و مایکروفر، همه تکنولوژی محسوب می‌شوند. در ادامه به چند مورد از تغییراتی که تبلت ها در زندگی کودکان و نوجوانان ایجاد کرده‌اند، اشاره می‌کنیم.

بهترین تبلت و کمک به بهبود تعامل و مکالمه

پیشرف‌های زیاد در زمینه‌ تکنولوژی شکل مکالمات را نیز به نوعی تغییر داده است. از طریق یک تبلت مناسب می‌توان به راحتی با هر نقطه‌ای از دنیا در ارتباط بود. تعامل الکترونیکی از طریق ایمیل، ایمیل صوتی، ویدیو کنفرانس و با استفاده از نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند شکلی مدرن از تعاملات را به فرزندان شما بیاموزد.

این نرم‌افزارها در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌کنند. برای مثال، فرض کنید که پدربزرگ و مادربزرگ فرزند شما در شهر دیگری هستند و به لحاظ شغل و مسائل روزمره امکان دیدار آن‌ها نیست. شما می‌توانید با تهیه بهترین تبلت به فرزندان خود بیاموزید که با استفاده از شبکه‌های اجتماعی با پدربزرگ و مادربزرگ و حتی دوستانش در ارتباط باشد.

بهترین تبلت ها نه تنها برای مکالمه به کار برده می‌شوند، بلکه برای تحصیلات میان فرهنگی نیز بسیار کاربرد دارند. فرزند شما به راحتی می‌تواند از طریق نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی به اطلاعات مفیدی از بزرگترین مدارس و دانشگاه‌های کشورهای مختلف دسترسی پیدا کند. همچنین می‌تواند دوستان خوبی از کشورهای مختلف پیدا کرده و تبادل اطلاعات تحصیلی داشته باشند.

در این میان نقش والدین این است که تفاوت میان دنیای مجازی و دنیای واقعی را برای فرزندان خود توضیح دهند. آن‌ها را از خطرات آگاه سازند و برای روابط فرزندانشان در فضای مجازی، محدوده تعریف کنند. حتی بهتر این است که در برخی فعالیت‌های تعاملی با فرزندشان شریک باشند.

سپری کردن زمان با کیفیت در دنیای مجازی با خانواده و یا دوستان، تجارب بسیار جالبی برای فرزند شما به شمار می‌آید. می‌توانید به فرزندتان بیاموزید که با تبلتش شادترین لحظات را برای خود خلق کند.

بهترین تبلت و بهبود سرگرمی‌های خانگی

در زمان‌های نه چندان دور، یکی از تفریحات عکاسی، چاپ کردن عکس‌ها و آویزان کردن آن‌ها به دیوار منازل بود. امروزه همه چیز بر اساس رشد سریع اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، بسیار تغییر کرده است. یکی از بزرگترین تغییرات برای مثال، تغییر نوار کاست به CD و پس از آن به DVD بود. تغییر تلویزیون‌های لامپی به تلویزیون‌های LCD و سپس تلویزیون‌های LED نیز از دیگر تغییراتی بود که در چرخه‌ تکنولوژی  اتفاق افتاد.

به هر حال، نیاز بشر او را بر آن داشت تا اختراعات متفاوت‌تر و کامل‌تری در جهت بهبود سرگرمی‌های خانگی داشته باشد. تبلت ها یکی از موفق‌ترین این اختراعات هستند. بازی‌های کامپیوتری، برنامه‌های آموزشی و دیگر نرم‌افزارها، همگی در جهت سرگرم کردن کاربران ساخته شده‌اند.

بهبود شیوه زندگی با استفاده از بهترین تبلت ها

تکنولوژی مدرن در شیوه زندگی انسان نیز تغییراتی به وجود آورده است. اکثر وسایلی که شما در منزل دارید، اتوماتیک هستند و همین باعث ساده‌تر شدن زندگی شما می‌شود. دوربین‌های مدار بسته، درب‌های اتوماتیک، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و غیره، همگی از مصادیق تکنولوژی در زندگی روزانه‌ ما هستند.

تبلت ها نیز ساخته شدند تا از طریق آن‌ها به دنیایی از اطلاعات دسترسی داشته باشیم. به صورت آنلاین خرید کنیم، کتاب‌های الکترونیک بخوانیم، به صورت آنلاین فیلم و کارتون ببینیم و یا حتی دانلود کنیم، اخبار را پیگیری کرده و هزاران کار دیگر انجام دهیم.

بهترین تحصیلات، بهترین تبلت

تکنولوژی بر روی جنبه‌های مختلف آموزش و تحصیلات نیز تاثیرات مثبتی داشته است. امروزه در مدارس با استفاده از تبلت، شیوه‌ آموزش از راه دور را نیز ابداع کرده‌اند. همچنین دانش‌آموزان با دسترسی به منابع بسیار زیادی نظر عکس، ویدیو و کتاب، می‌توانند آموزش بهتری داشته باشند..

با برگذاری کلاس‌های آنلاین، دانش‌آموزان حتی از فواصل دور نیز می‌توانند مباحث را دنبال کنند. تکنولوژی مدرن، یادگیری را برای دانش‌آموزان ساده کرده است. والدین می‌توانند با استفاده از بهترین تبلت ها، به فرزندان خود در زمینه‌ تحصیل، کمک شایانی بکنند.

بهترین تبلت ها و رضایت از سفر

از آنجایی که حمل و نقل قسمتی از زندگی ماست، تکنولوژی دائما در تلاش است تا آن را ساده‌تر و راحت‌تر بکند. تصور کنید که در آبان ماه یک مسافرت در پیش دارید. کارهای مربوط به شغلتان نیز باید در طول این چند روز انجام شود. فرزندتان نیز باید به تکالیف مدرسه‌اش رسیدگی کند.

بدون شک یک تبلت خوب می‌تواند گزینه‌ مناسبی برای شما باشد، چرا که بسیار سبک و قابل حمل است. همچنین برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مورد نیاز شما و فرزندتان را پشتیبانی می‌کند. در این صورت هم شما و هم فرزندتان در طول سفر به تمامی کارهایتان بدون هیچ مشکلی رسیدگی خواهید کرد. در چنین شرایطی شما به یک تبلت خوب و با کیفیت نیاز دارید تا پاسخگوی نیاز تمام افراد خانواده، به ویژه فرزندانتان باشد.

با انتخاب بهترین تبلت برای خانواده، کارهایتان را بدون اتلاف وقت انجام دهید. بهترین تبلت برای فرزند شما تبلتی است که قابلیت کنترل توسط والدین را داشته باشد. چرا که کودکان و نوجوانان در سنین حساسی قرار دارند و باید نحوه‌ استفاده‌ آن‌ها از فضای مجازی تحت نظارت والدین صورت گیرد تا از خطرات بی‌شمار این فضا در ایمنی کامل باشند.

نارتب با ارائه چنین قابلیتی، تبلتی مناسب برای کودکان و نوجوانان ساخته است که والدین را در امر نظارت بر عملکرد فرزندشان تنها با چند نرم‌ازار ساده و کاربردی یاری می‌رسانند.