مدیریت فضای مجازی یک الزام است

آموزش / خانواده خوب دیجیتالی / تکنولوژی

امروزه، سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی به گونه‌ای است که همه افراد باید خود را با این پیشرفت تطبیق دهند. در غیر این صورت، به سرعت از میدان به دور خواهند ماند. زندگی روزمره پر از وسایل دیجیتالی و الکترونیکی است. کودکان نیز از این بازی عقب نمانده و خود را از طریق دستگاه‌های مختلف مانند کامپیوتر و تبلت وارد دنیای دیجیتالی کرده‌اند که به شدت نیازمند مدیریت در تمام ابعاد به خصوص مدیریت فضای مجازی می‌باشد.

فضای مجازی

فضای مجازی همانند دنیای واقعی پر از نکات مثبت و منفی است. بزرگسالان به خوبی بایدها و نبایدها را تشخیص می‌دهند ولی کودکان و  نوجوانان به ادراک کامل و درستی در این خصوص نرسیده‌اند. بنابراین نیازمند کمک والدین در خصوص مدیریت فضای مجازی هستند.

چرا مدیریت فضای مجازی ؟

برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های بسیار زیادی وجود دارند که دسترسی به فضای مجازی را آسان و استفاده از هر بعد آن را برای کاربر ساده می‌سازند. بنابراین کاربر در هر سنی که باشد، به راحتی به هرگونه محتوای مجازی دسترسی خواهد داشت. همه محتواها برای همه سنین، بخصوص کودکان و نوجوانان، مناسب و کاربردی نیستند. در اینجاست که والدین موظفند برنامه‌ای دقیق در جهت مدیریت فضای مجازی برای فرزندانشان داشته باشند.

نارتب در خصوص مدیریت فضای مجازی در تبلت، امکانی به نام مدیریت تبلت توسط والدین را ارائه داده است که از طریق آن والدین قادرند تعیین کنند که بنابر نیاز، فرزندشان از کدام امکانات تبلت می‌تواند استفاده کند و یا امکان دسترسی به کدام برنامه‌ها را نداشته باشد.

قابلیت کنترل تبلت توسط والدین در نارتب از ۶ امکان مختلف و بسیار کاربردی تشکیل شده است. مدیریت فضای مجازی توسط نارتب بسیار ساده است. کافیست تنظمیات آن را به هر حالتی که میخواهید، تنظیم کنید و به صورت نامحسوس فرزند خود و تمامی فعالیت‌هایش در تبلت و یا فضای مجازی را کنترل کنید. برای آشنایی بیشتر با امکانات بی‌نظیر نارتب به اینجا مراجعه نمایید.