مزایای تبلت اندرویدی

یک تبلت اندرویدی چه مزیت‌هایی دارد؟

آموزش / سواد رسانه‌ای / خانواده دیجیتال

امروزه تبلت ها زندگی را به طرز شگفت‌آوری آسان‌تر کرده‌اند. تبلت ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که همه‌ افراد در سنین مختلف و با شغل‌های مختلف، در همه جا می‌توانند از آن‌ها  بهره ببرند. هر شخصی بنا بر نیازش، از تبلت استفاده می‌کند. بزرگسالان به خوبی می‌دانند که از تبلت برای چه کارهایی حتی در زندگی روزانه‌شان بهره ببرند. ولی این وظیفه‌ والدین است که نیازهای فرزندانشان را شناسایی و بر اساس نیازها، یک تبلت مناسب با سن او تهیه کنند. تبلت ها سیستم عامل‌های متفاوتی دارند. اندروید سیستم عاملی‌است که تنوع بسیار زیادی دارد و استفاده از آن بسیار ساده است. علت‌های زیادی وجود دارد که اکثر کاربران طرفدار سیستم عامل اندروید هستند. حتی این علت‌ها آنقدر مهم هستند که مدارس نیز برای دانش‌آموزان استفاده از تبلت اندرویدی را پیشنهاد می‌دهند. به چند مزیت مهم در انتخاب یک تبلت اندرویدی در ادامه اشاره می‌شود.

قیمت

یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از مدارس تبلت اندرویدی برای خرید به دانش‌آموزانِ خود معرفی می‌کنند، قیمت آن است. زمانی که اندروید برای اولین بار وارد بازار تبلت شد، یک موضوع بسیار مهم به وجود آمد و آن هم کیفیت دستگاه بود. پیش‌تر تبلت‌هایی ارزان وارد بازار شده بودند که کیفیت قابل توجهی نداشتند. به مرور، در بروز رسانی‌های مداوم، نسخه‌های بهتری به بازار عرضه شد. این تغییرات به وجود آمده در این زمینه، به شکل باور نکردنی‌ای توسعه یافت و همچنان رو به پیشرفت است و در هر به روز رسانی، امکانات جدید و بهتری ارائه می‌شود.

برندهای مختلفی، ساخت و ارائه‌ تبلت را امتحان کردند ولی هیچکدام به لحاظ کیفیت، محتوا و قیمت نتوانستند جایگاه تبلت اندرویدی را بگیرند. امروزه تبلت های اندرویدی بسیار خوش ساخت، با دوام، با هزاران مدل مقرون به صرفه، طراحی و به بازار تبلت عرضه شده‌اند. به علاوه، مدارس می‌توانند از میان تعداد زیادِ مدل‌های مختلف تبلت های اندرویدی موجود در بازار، یکی را انتخاب کرده و برای استفاده در کلاس به دانش‌آموزان ارائه دهند. در میان مدل‌های مختلف تبلت اندرویدی ، مدل‌های بسیاری وجود دارد که با قابلیت‌های ویژه، تبلت مناسب برای کودک و نوجوانان هستند. نارتب تنها تولید کننده و ارائه دهنده تبلت کودک و نوجوان در ایران می‌باشد.

استفاده آموزشی یکپارچه از طریق Google Play for Education

انواع تبلت اندروید زیر نظر شرکت بزرگ گوگل ساخته می‌شوند. گوگل برنامه‌ای به نام Google Play for Education طراحی کرده است که در سیستم‌های آموزشی مدارس بسیار کاربرد دارد. در این نرم‌افزار هزاران برنامه، کتاب و ویدیوهای آموزشی وجود دارد. این محتواها به گونه‌ای هستند که بسته به سن مختلف کاربران استفاده می‌شوند. محتوای Google Play بسیار ساده استفاده می‌شود. کافیست هر برنامه‌ای که می‌خواهید دانلود و نصب کنید. برخی برنامه‌ها به پرداخت درون شبکه‌ای نیاز دارند تا به تمام امکانات آن‌ها دسترسی داشته باشید. به عنوان یک مزیت برای مربیان، Google Play store برنامه‌ها را بر اساس سطح، موضوع و نوع دستگاه طبقه بندی کرده است تا کاربران بتوانند به راحتی مطالب مورد نیاز خود را پیدا کنند.

در سیستم آموزشی ایران نیز، برخی مدارس با کمک سازندگان نرم افزار، برنامه‌هایی مختص مدارس و سیستم آموزشی خود مخصوص انواع تبلت اندرویدی طراحی کرده‌اند. مدارس آن‌ها را به دانش‌آموزان ارائه می‎دهند و با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیق طی این برنامه پیش می‌روند. لازمه‌ این پیشبرد، تهیه‌ یک تبلت اندرویدی برای کودک و یا نوجوانتان است تا از این برنامه در مدرسه عقب نماند. زیرا که در کلاس به طور همزمان دانش‌آموزان یک کلاس، همه‌ با هم یک برنامه را جلو می‌برند. نداشتن تبلت اندرویدی در چنین فضایی فقط باعث عقب افتادن کودک و یا نوجوان از برنامه خواهد شد.

به اشتراک گذاری تبلت در میان دانش‌آموزان

اینکه در یک محیط آموزشی هر فردی یک تبلت برای خودش داشته باشد، یک شرایط بسیار ایده آل است. ولی برخی مدارس و یا آموزشگاه‌ها به لحاظ بودجه نمی‌توانند چنین امکاناتی با تعداد بالا تدارک ببینند. بنابراین تبلت ها را به صورت اشتراکی به دانش‌آموزان می‌دهند تا با هم استفاده کنند. اینکه سایز صفحه نمایش تبلت به چه اندازه باشد و چند نفر به طور همزمان از آن استفاده کنند، بسیار مهم است. هر تبلت اندرویدی برای استفاده تا ۵ کاربر را به راحتی پشتیبانی می‌کند.

نارتب سیستمی طراحی کرده است که هر کدام از این کاربران، یک پروفایل مخصوص به خود را داشته باشند و پروفایلشان نیز کاملا شخصی باشد. این مزیت تبلت اندرویدی یک تجربه‌ جالب است که به دانش آموزان اجازه می‌دهد به پروفایل خودشان دسترسی داشته و برنامه‌ها، کتاب‌ها، ویدیوها و تکالیف کلاسی مختص خودشان را در اختیار داشته باشند.

تبلت اندرویدی - به اشتراک گذاری تبلت

دسترسی داشتن به ابزارهای آموزشی نظیر Google Apps for Education

پلتفرم Google Apps for Education موجود در بسیاری از تبلت ها، در چند سال گذشته در مدارس بسیار توسعه یافته است. دانش‌آموزان در تمام سطوح از امثال این ابزار بهره می‌برند. این برنامه علاوه بر طراحی قوی، رایگان بوده و همین یک مزیت محسوب می‌شود تا مدارس و دانش آموزان از تبلت‌ اندرویدی استفاده کنند. پلتفرم Google Apps برای انواع تبلت اندرویدی ساخته شده است. این پلتفرم شامل ویژگی‌هایی نظیر: Gmail، Google Drive و Google Classroom است. تمام این ویژگی‌ها مناسب دانش آموزان و معلمان می‌باشند.

آزاد بودن در انتخاب برنامه‌ها در بازار نرم افزارها

همه دوست دارند تا به هنگام خرید آزادی عمل داشته باشند و هر چیزی که احتیاج دارند را در دسترس داشته باشند. در رابطه با کاربران تبلت و گوشی‌های هوشمند نیز به همین صورت است. کاربران می‌خواهند که هر برنامه و نرم‌افزاری برای استفاده از کتاب‌های الکترونیکی، موسیقی، ویدیو و حتی بازی هایی که لازم دارند در دسترس داشته باشند. به همین منظور گوگل برای دستگاه‌ها و انواع تبلت اندرویدی، فروشگاهی مجازی طراحی کرده است که می‌توان برنامه‌ها را از آنجا دانلود و نصب کرد.

Google Play store

Google Play store دنیایی بی‌نهایت از برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلف است. در این بازار دیجیتالی، دنیایی از نرم‌افزارها برای سنین و سطوح مختلف قرار داده شده است. هر فردی با توجه به نیاز و کاربردش، می‌تواند نرم افزار مورد نظرش را جستجو و دانلود کند. برخی برنامه‌ها نیز یک نسخه‌ محدود برای کاربران ارائه کرده‌اند، ولی برای استفاده از تمام امکاناتشان باید پرداخت درون شبکه‌ای انجام داد.

سهولت در گسترش و مدیریت دستگاه

یکی دیگر از مزیت‌های انواع تبلت اندرویدی این است که سیستم عامل اندروید قابلیت تغییر بر روی تمام دستگاه‌های اندرویدی را دارد. اندروید یک سیستم عامل قابل ارتقا بوده که در بروز رسانی‌های مختلف، ایرادات آن بر طرف شده و قابلیت‌های جدیدی اضافه می‌شود. علاوه بر آن، در هر نسخه‌ بروز رسانی شده، کیفیت آن افزایش می‌یابد. تمام دستگاه‌هایی که سیستم عامل اندروید برروی آن‌ها نصب شده است، از جمله تبلت اندرویدی، گوشی هوشمند اندرویدی و بسیاری دستگاه‌های دیگر، همگی قابلیت ارتقا سیستم عامل را دارند. پیش از هر بروز رسانی، آن‌ها می‌توانند نسخه‌ جدید را از Google Play store دانلود، نصب و به روز رسانی کنند.

چه یک دستگاه اندرویدی داشته باشید، چه ۱۰ هزار دستگاه اندرویدی، کنسول مدیریت مرکزی همه‌ آن‌ها یکی است. مدیریت و توسعه‌ دستگاه در دسترسی به اینترنت، حقوق کاربران، تنظیمات کاربری و غیره، همگی از یک کنسول مرکز مدیریت کنترل می‌شوند.

منعطف بودن سیستم عامل اندروید

یک مزیت دیگر در مورد این سیستم عامل در انواع تبلت اندرویدی این است که ملزومات سیستمی بسیار کمی دارند. آن‌ را می‌توان حتی بر روی دستگاه‌هایی با رتبه بندی بسیار پایین نیز نصب کرد. حتی چنین دستگاه‌هایی نیز می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. این مزیتی است که شما نمی‌توانید در دیگر سیستم عامل‌ها به راحتی به دست آورید. می‌توان با بروز رسانی سیستم عامل تبلت اندروید آن را به جدیدترین نسخه‌ موجود رساند، مگر اینکه دستگاه بسیار قدیمی باشد.

به طور کلی انواع تبلت اندرویدی یک انتخاب مقرون به صرفه برای عموم کاربران هستند. بر اساس آنچه گفته شد، تبلت اندرویدی یک گزینه‌ مناسب برای کودکان و نوجوانان است. از تبلت اندرویدی با امکانات بی‌نظیرش می‌توان در مراحل مختلف آموزشی کودکان و نوجوانان، چه در داخل مدرسه و چه خارج از مدرسه استفاده کرد.

نارتب ارائه دهنده تبلت کودک و نوجوان، با نرم افزاهایی در جهت مدیریت زمان و برنامه ریزی، می‌تواند وسیله‌ای بسیار مناسب برای پیشرفت فرزند شما باشد. قیمت‌های مقرون به صرفه‌ محصولات نارتب، امکان خرید را آسان کرده است. همچنین سیستم عامل اندرویدی این تبلت ها قابل ارتقا بوده و می‌توان نرم افزارهای آن را به روز رسانی کرد. برای کسب اطلاعات فنی در خصوص محصولات نارتب به وبسایت مراجعه نمایید.